Początki Państwa Polskiego

To pierwsze puzzle historyczne stworzone przez wydawnictwo Qbum. Składają się z 84 dużych elementów tworzących po ułożeniu ilustrację o nieregularnych kształtach o wymiarach aż 64 x 46 cm.  Na pudełku znajdą Państwo legendy i informacje o ważnych wydarzeniach z początków państwa polskiego, grę ćwiczącą spostrzegawczość oraz specjalny kod, który pozwoli pobrać ze strony kolorowanki i kolejne gry utrwalające wiadomości zawarte na puzzlach.

dziecko_z_wiekiem

puzzel_z_liczba

Początki Państwa Polskiego

Puzzle historyczne

Dodatkowe informacje

Puzzle zostały stworzone, żeby w interesujący sposób przybliżyć dzieciom historię początków państwa polskiego w oparciu o kilka wybranych wydarzeń z okresu wczesnopiastowskiego. Barwne scenki, często humorystyczne, nawiązują zarówno do istotnych faktów historycznych (ślub Mieszka I i Dobrawy, chrzest Polski, bitwa pod Cedynią, bitwy z Wieletami), jak i podań (legenda o Lechu, Czechu i Rusie, legenda o Popielu). Ze względu na różnorodność przedstawionych scenek, postaci i zwierząt, puzzle będą odpowiednie i dla chłopca, i dla dziewczynki. Zarówno sama ilustracja, jak i informacje umieszczone na pudełku mogą być punktem wyjścia do rozmów z dziećmi o początkach państwa polskiego.

Autorka ilustracji: Magda Markowska

Opracowanie merytoryczne: Karolina Fyszel-Koźlicka

Skład do druku: Małgorzata Chustecka

Kolorowanki to 10 specjalnie przygotowanych scenek z głównej ilustracji puzzli do pobrania dla osób, które je zakupiły. Każda kolorowanka opatrzona jest rozszerzonym opisem pozwalającym na lepsze poznanie historii związanej z początkami państwa polskiego.  Osoby, które nie zakupiły puzzli, mogą w naszym sklepie kupić same kolorowanki w wersji elektronicznej do wydrukowania. Dostępne są następujące kolorowanki:

  • Chrzest Polski 966 r.
  • Ślub Mieszka I i Dobrawy 965 r.
  • Bitwa pod Cedynią 972 r.
  • Bitwy z Wieletami 960-967
  • Śmierć Mieszka I 992 r.
  • Lech, Czech i Rus
  • Ucieczka księcia Popiela
  • Polowanie
  • Obalenie Świętowita
  • Kuźnia
Na tyle pudełka znajdą Państwo szybką grę na spostrzegawczość. Oprócz tego osoby, które zakupiły puzzle uzyskają dostęp do instrukcji kilku krótkich gier, w które można pograć za pomocą puzzli i nie tylko. Dodatkowo dostępny jest także Quiz, który sprawdzi wiedzę jaką dzieci pozyskały w czasie zabawy niniejszymi puzzlami.

 

Patronat honorowy

muz_piastow-1
mpppg

Puzzle polecają

historia_org
tvp_historia
zalogowani

historia_dla_dzieci
wnet
miasto_dzieci

zabawkator
qulturka
polska_dzieciom

 

 

 

To Top